Соціальна програма "Використовуй розумно - створюй з душею!"

дізнатись детальніше

Дерево з історією

У своїх будинках, офісах і улюблених місцях ми намагаємося оточувати себе предметами, в яких відображена своя історія і певний сенс. Ми зберігаємо фотографії, картини, антикваріат з різних країн і з любов'ю згадуємо про їх походження та шляхи до нас. Це предмети з відбитками і "шрамами" часу, шорсткі і відверті у своїй недосконалості. Саме тому так цінуються речі зі справжніх, природних матеріалів, таких як деревина. Дерево не псується, воно старіє і робить це елегантно, як дороге вино.
Масове виробництво дерев'яних меблів і декору знеособлює цей матеріал, стираючи цінні відбитки життя і часу. Набагато важливіше те, що передає текстура без ретельної обробки. Останнім часом фабрики і ремісники стали приділяти цьому питанню більше уваги і відроджувати старі американські принципи виробництва. У цьому полягає головна інновація. Ми звикли до ідеальної гладкої поверхні деревини, але вся природна краса при цьому загублена в гонитві за "правильними" стандартами.

  

Так було не завжди. 300 років тому на лісопилках колоніальної Америки деревина сушилася на відкритому повітрі в природних умовах, а висихала до кінця вже при експлуатації. Поверхні не шліфувалися і зберігалися в підкреслено грубій виразній формі. У наш час виробники застосовують спеціальні технології сушіння та обробки. Це дозволяє добитися ефекту зістареної природної текстури, залишаючи при цьому тріщинки і сучки. Матеріал зберігається в особливих умовах і старіє природним чином. І вже після цього майстри і столяри обережно згладжують поверхні, зберігаючи фактурність і покриваючи їх захисним масло-воском. Штучні фарбники не застосовуються. За рахунок природних реакцій утворюється більше ніж 20 різних відтінків.

Дерево з історією
Дерево з історією

Стара деревина в особливій пошані у європейських дизайнерів і архітекторів, переконаних у тому, що речі об'єднує не тільки стиль, але й віра в необхідність збереження енергії та природи. Переробка і повторне використання матеріалу - один з 5 помітних світових трендів використання дерева в інтер'єрі.