Соціальна програма "Використовуй розумно - створюй з душею!"

дізнатись детальніше

Дерев’яні меблі в сучасному інтер’єрі

Дерев'яні меблі - улюбленці багатьох сучасних стилів інтер'єру. Їх дизайн в основному і визначає загальну атмосферу інтер'єру. Розглянемо особливості їх застосування в найбільш популярних на сьогоднішній день сучасних стилях дизайну інтер'єру: скандинавському, лофті, мінімалізмі, арт деко, еклектиці.

Тренди 2018 року

В цьому році меблі налаштовані на темний лад. Бліді, безбарвні тони, які були дуже популярні останніми роками завдяки моді на скандинавський стиль, відступають. 2018 - це рік темних відтінків дерева і відродження ретро-гламуру.

Art Deco Door Sideboard by Furniture Village

Металеві ручки і ніжки - ще один штрих до дизайну меблів цього року. Поєднання горіха, золота, латуні, чорного і мармуру - то, що надає витонченості ординарним речам.


Swoon Editions

Скандинавський стиль

Скандинавський стиль - це чистота ліній, фактур, перевага білого кольору, світлі м'які тони і багато повітря. Дерево - матеріал номер один в скандинавському інтер'єрі. Воно застосовується для обробки стін, стелі, підлоги. Скандинавський стиль немислимий без дерев'яних меблів. Обробка дерева - мінімальна або фарбована.

Роботи дизайнера Kate S Jordan

Стільниці з дерева, лавки і табурети; безліч меблів для зберігання речей, але такої, що не захаращує простір: приховані в стінах ніші, закриті вбудовані шафи і відкриті полиці. Форма меблів - проста і лаконічна, без орнаменту і складної фурнітури.

Робота Indrė Sunklodienė - литовского дизайнера интерьера

Меблі датської компании MUUTO – одного з визнаних експертів скандинавських традицій в інтер'єрі.
Вся ця житлова композиція сфокусована навколо дивана, а предмети меблів навколо нього підкреслюють його скандинавський, функціональний дух.


Лофт

Особливість стилю лофт - в його грубо-елегантному світі уживаються контрастні за стилем предмети меблів – від сучасних дизайнерських до антикварних. На «горищі», яким за своєю суттю є лофт, можуть бути меблі з різних епох, але підібрані вони мають бути в одному контексті і кольорі. Тона використовуються переважно стримані з можливими яскравими акцентами. Грубі текстури, необроблені та зістарені поверхні – ще одна візитівка лофт-меблів.


Дерев’яний стіл в лофт інтер’єрі від студії MNaeve

Меблі з колекції Urban Chic британської компанії WoodenFurnitureStore


Лофт прагне мінімізувати кількість меблів в інтер’єрі. У великих відкритих плануваннях лофт-інтер’єрів меблі виконують також функцію зонування простору. Великим плюсом буде мобільні меблі на колесах – столики, крісла, пуфи та ін. – які дозволяють легко змінювати простір. Рідні для лофт-меблів матеріали - шкіра, дерево, сталь і алюміній.

Designed by Dmitry Sheleg and ZROBYM Architects

Мінімалізм

Цей стиль говорить сам за себе. Меблі в дусі мінімалізму – це мінімум деталей і орнаментів, чіткі прямі лінії і геометричні форми, відсутність складної фурнітури, відсутність декору заради декору. Меблеві фасади – плоскі, без ручок, або з фрезерованими ручками простої геометрії.

Робота дизайнера Cecilie Manz для IKEA

Загальна композиція інтер’єру не визнає ділення. Тому малочисельні меблі виконують також функцію зонування простору. Загальна кольорова палітра – нейтральна. Проте, мінімалізм не настільки одноманітний, як може здатися на перший погляд. Він може бути різним, на стику інших напрямків: скандинавський, японський, індустріальний, еко та інші.

Візуалізація київського дизайнера Марії Гаркуші


Меблі Batten Plank Bedside by YourFoRest


Натуральне дерево широко використовується в мінімалістичних інтер’єрах. Це можуть бути як фактурні поверхні, так і фарбовані або поліровані під глянсовим лаком. Дерев’яні стільниці складають конкуренцію або комбінуються зі стільницями зі штучного каменю і скла.

Еклектика

Еклектика – це свого роду мистецтво змішування стилів, змішування дизайнів із різних епох і культур. Завдання цього напрямку – об’єднати однією ідеєю, одним дизайнерським рішенням дуже різнорідні стилі. Експериментувати можна як з близькими по духу стилями - наприклад, класика і модерн, так і суцільними протилежностями - хай-тек і ар деко.


Різні за стилістикою елементи інтер’єру можуть бути об’єднані фактурою, кольором, формою. Саме меблі створює основний драматизм в еклектичному інтер’єрі.

Старовинний дерев’яний комод, сучасний дизайнерський диван, крісла часів ретро-гламуру, текстиль зі східним орнаментом, кухня хай-тек – все це цілком може ужитися в одній кімнаті. Але варто дотримуватися деяких правил, щоб не перенаситити інтер’єр і не перетворити його в кітч:

  • використовувати не більше 3 – 4 стилів,
  • використовувати деталі або елементи, які перекликаються і об’єднують предмети в інтер’єрі - наприклад, колір і форму,
  • грати на контрастах,
  • використовувати декоративні речі (вази, картини, текстиль, світильники та ін.) як сполучний міст між різнорідними по стилю предметами меблів.

Антикварний комод в інтер’єрі дизайнера Margaret Naeve Parker


Eclectics apartment by U Concept Designs


Дизайн інтер’єра дуплексу в Штутгарті від Ippolito Fleitz Group

Роботи Julia Buckingham на межі сучасної американської класики та еклектики

Ар Деко

Стиль Ар деко (арт деко) запозичив абстрактні форми з авангардного мистецтва конструктивістів, кубістів, фовістів і футуристів. Це стиль нагадує еклектику. У ньому поєднуються єгипетські та індійські мотиви, екзотика Африки и Центральної Америки, ампір.


Стиль ар деко любить такі матеріали, як алюміній, нержавіюча сталь, срібло, рідкісні породи дерев, емаль, латунь, перламутр, шкіра.

Art Deco Credenza/Media Console by Twist Modern

Основні мотиви ар деко в меблі і інтер’єрі:

  • геометричні: кола, прямокутники, квадрати, еліпси, зиґзаґи, ступінчасті форми, зебра (чергування білих і чорних елементів)
  • рослинні: химерно вигнуті гілки сакури, листя тропічних рослин
  • анімалістичні: міфологічні істоти і тварини
  • східні: піраміди
  • антропоморфні: вигнуті жіночі фігури

Буфет Ziggy з Swoon Editions c латунню і з сонячним мотивом і крісло для коктейлю Fitz