London PAD Art+Design 2019 огляд робіт з дерева

З 30 вересня по 6 жовтня 2019 в Лондоні відбувся щорічний ярмарок PAD - Pavillion Art+Design. Це велика дизайнерська подія, на якій збираються провідні галереї сучасного дизайну і мистецтва зі всього світу.

Цього року на PAD London 2019 були представлені 68 галерей з 14 країн світу з географією від Південної Африки до південно-західного Лондону.

YourFoRest завітав на PAD Art+Design, щоб на власні очі побачити нові модні течії в дизайні, і яке значення вони надають дереву як творчому матеріалу. Зібрали найяскравіші наші враження з виставки в цьому тексті.

Природа – головна тема London PAD 2019

Природа в усіх її проявах, живих і неживих, стала лейтмотивом для багатьох нових колекцій, які були експоновані на PAD. Nature shaped та organic shaped предмети інтер’єру помітно домінували. На PAD ми побачили багато скульптурних робіт з дерева. Серед них надзвичайна, текстурна Carved Wood Panel, створена Etienne Moyat. Дерево буквально загартоване вогнем і нагадує пташине оперення.


Дерев’яна колекція ICE by Egeværk Studio - це льодяні скульптури витесані з білосніжного ясена. Щоб створити цю колекцію, майстри Mette Bentzen і Lasse Kristensen привезли в свою студію масивні глиби льоду та спостерігали за процесами їх танення у різних умовах. В результаті цього експерименту народилась колекція дерев’яних меблів ICE.


Стенд галереї Sarah Myerscough Gallery презентував декілька яскравих робіт з дерева.

Стіл Stone Console by Christopher Kurtz нагадує ретельно викладені плоскі камінчики. Зроблені вони з чорного американського горіха, ясена, вишні та білого дубу.

Echoes of Amphora: Column Vessel – витвір лондонської майстрині Eleanor Lakelin. Ці амфори-колони, які заввишки більше метра, вона виготовила власноруч зі секвої. Вони є частиною колекції Echoes of Amphora, в якій крізь досконалі форми амфор проступає недосконала краса дерева з його складною структурою.

Схожу ідею транслюють скульптури Nic Webb, про якого ми писали в одній з наших публікацій. В його роботах вогонь – митець, який на рівних працює в соавторстві з Ніком.

Окремої уваги заслуговує стенд студії Todd Merrill.

Todd Merrill Studio - нью-йоркська галерея, яка представляє американських contemporary крафтсменів та дизайнерів.

На виставці PAD студія представили декілька неймовірних робіт з дерева у стилі арт-нуво. Серед них шафа Papillon дизайнера  Jean-Luc Le Mounier. Фасад шафи виконаний у вигляді великих крил метелика. Вони інкрустовані соломою та вкриті срібною патиною.

Інша вигадлива шафа - Unintended Series, вирізьблена художником Yunhwan Kim. Вона поєднала традиційне столярне діло та дерев'яне скульптурне мистецтво. Дверці шафи - наче великі краплі розплавленого метала, які перетікають одна в одну.

Ефірні стільці та полиці колекції Ethereal - витвір художника Marc Fish. Зроблені вони з платану та епоксидної смоли і мають настільки тонкі і легкі обриси, що більше нагадують живі істоти.

Marc Fish автор відомого стола-мушлі “Nautilus”. Його стиль народився під впливом майстрів арт-нуво, зокрема французького меблевика епохи арт-нуво Louis Majorelle. Стіл Орхідея авторства Луі Маджореля – одне з найяскравіших вражень Марка. Звідси його любов до плавних ліній, рослинних форм.
Фіш розглядає Ethereal як нову третю речовину, яка народилась в результаті злиття смоли і дерева.