Переможці конкурсу «Візуалізуй з YourFoRest»

У лютому YourFoRest в черговий раз провели в своїх соціальних мережах конкурс «Візуалізуй з YourFoRest», що вже вподобали наші читачі. Це другий всеукраїнський конкурс, в якому молоді дизайнери та архітектори пропонують інтер'єрні рішення з використанням стінових панелей і меблів YourFoRest - а наші підписники обирають кращі з них.

У своїй роботі ми прагнемо безперестанку розвиватися і рости, і вважаємо найкращим внеском в свій розвиток підтримку молодих дизайнерів. YourFoRest відкритий до нових рішень і свіжих поглядів, а наші талановиті дизайнери завжди пропонують вельми нетривіальні рішення.

YourFoRest зустрівся з переможцями конкурсу - щоб поговорити про їхні проекти, мрії та амбіції. А також про шкільну вчительку з креслення, невдалі обміри та прогнози на майбутнє. Що з цього вийшло - читайте в ексклюзивному інтерв'ю!

Ольга Вінніченко, співзасновниця студії Portal interior design, активно займається дизайном з 2009 року

Якби ви могли побудувати 1 соціальний, повністю профінансований проект - що б це було? З огляду на те, що ваш бюджет не обмежений.

Ця думка існує здавна. Я мрію створити при кожному великому ЖК «Дитячий клуб» - такий собі центр підтримки працюючих батьків і їх дітей. У ньому будуть проводиться різні уроки і майстер-класи (кулінарії, рукоділля, програмування, фотографії, малювання, та ін.), Дітям будуть в ігровій формі розповідати про професії і дадуть можливість спробувати себе в кожній з них. Буде басейн з водними іграми, спортзал, ігрова бібліотека, пізнавальний кінозал і куточок для домашніх тварин, де фахівці допоможуть дитині знайти собі нового друга, навчать спілкуватися з тваринами і навіть готувати їм їжу. Їсти діти будуть в спеціальному ресторані, а офіціантами будуть вчителі з етикету, які з дитинства навчать дітей правильним манерам і правилам поведінки в громадських місцях. Дитина зможе відчути себе самостійною і дорослою, обираючи собі страви. Крім стандартних коридорів, між ігровими зонами діти зможуть переміщатися по трубах, центр буде побудований у вигляді кольорової спіралі, як символ розвитку (кожен поверх буде іншого кольору - так дітям буде легше орієнтувати і запам'ятовувати кольори). Ще один соціальний аспект - це можливість для дорослих «подарувати» день в ігровому центрі не тільки своїй дитині, але будь-кому, чиї батьки не можуть собі цього дозволити. Адже діти - це наше майбутнє, це найважливіші наші інвестиції.

Яку найбільшу помилку ви робили в своїй роботі? Як вдалося її виправити?

Одна з найбільш «пам'ятних» помилок в роботі - це дизайн-проект для будинку в Італії. Прилетівши на заміри з запізненням на пару днів, у поспіху забула заміряти висоти! Причому, виявила це вже повернувшись до Києва, та й господарі дому полетіли з Італії. Спочатку, звичайно, запанікувала - але потім за фото та відео-фіксацією, все ж, вдалося вийти з положення. Будинок цегляний і стіни не оштукатурені - знаючи розмір цегли, вирахувала висоту. І помилилася всього на 15 мм. Ось така весела історія з хепі-ендом.

Світлана Остапик, дизайнер, випускниця КНУТД

Який ваш найскладніший проект? Що б зробили по-іншому, якби вийшло прожити його ще раз?

Не думаючи двічі - це проект приватної початкової школи у двох павільйонах ВДНГ площею 2500 кв.м. Основною метою було створення інноваційного освітнього простору в існуючих будинках 60-х років. Приміщення повинно бути гнучким і артикуляційним, мати багатоцільове використання. Для забезпечення цих завдань була демонтована частина даху і всі існуючі перегородки, і розроблений абсолютно новий проект. Навіть не знаю, чи могла б поліпшити цей проект - на даному етапі вважаю його повністю вивершеним.

Що принципово нове буде в наших квартирах через 20 років? Що кардинально зміниться на ваш погляд?

Складно говорити про те, як зміняться наші квартири через 20 років. Людство поступово обирає мінімалізм і розумне споживання. Я хочу вірити, що через 20 років ми не будемо скуповувати такої кількості одягу і різних побутових пристроїв, тому що вони нам не будуть потрібні. Я сподіваюся, що половину речей і меблів ми навчимося виготовляти із сировини вторинної переробки, будемо більш економними у використанні невідновлюваних ресурсів планети. Зрештою, мені дуже хочеться, щоб у кожному домі розумно використовувалася електроенергія і газ - за допомогою найсучасніших інженерних рішень.

Олена Грабовська, співзасновниця студії Bubes & Grabovska Design

Чим займається Олена Грабовська у вільний від архітектури час?

Час - найцінніший ресурс, а цікавого в цьому світі так багато, тому у вільний час пріоритети розставляються між сім'єю, спортом, пошуком натхнення у подорожах і розвитком своїх навичок в чомусь абсолютно новому.

Якщо архітектор не згоден з замовником і впевнений у своїй правоті - чи варто відмовлятися від проекту? Або клієнт завжди правий?

Завжди потрібно спробувати знайти компроміс або ж переконливі аргументи, які допоможуть замовнику подивитися на проблему по-іншому. Спробувати визначити зону, рішення в якій ще прийнятні для обох сторін. Якщо ж після всіх спроб замовник не погоджується - краще його відпустити. В архітектурі і дизайні все повинно бути по любові.

Вікторія Косян, співзасновниця студії Sweet Home interior, в дизайні інтер'єрів з 2013 Року

Якби ваша шкільна вчителька з креслення дізналася, що ви дизайнерка - яка б у неї була реакція?

Питання із підступом, але навряд чи б вона сильно здивувалася. Креслення було одним з моїх улюблених предметів у школі. Та й зараз, коли потрібно продумати якийсь складний вузол, або зловити натхнення за хвіст, я люблю «попрацювати руками». Для мене є певна магія в тому, як лініями на папері можна передати і обсяг, і перспективу, і напрямок світла.

Квартира в центрі або заміський будинок? Де мріє жити Вікторія Косян?

Звичайно, після того як мрія про власну квартиру втілилася в життя, хочеться мати заміський будинок. Але саме будинок мрії - для мене це не про площу або кількість поверхів, а про достатню відстань до сусідів. Це велика зелена територія біля будинку, річка і ліс поруч. Якщо мріяти про будинок, то тільки про такий!