Соціальна програма "Використовуй розумно - створюй з душею!"

дізнатись детальніше

Будинок у стилі Шале

Невеликий сільський будинок в Альпах, який отримав назву Шале, або будинок пастуха, відрізнявся простою архітектурою. Суворий клімат гір змушував будувати теплі, масивні та міцні будинки на довгі роки.

Камін і масивні балки

Через багато років, у стилі шале збереглися основні й традиційні для нього риси. Візитною карткою залишився великий камін, облицьований великим камінням. У сучасній інтерпретації його можуть замінити на електричний, для атмосфери. Основним матеріалом залишається дерево. Щоб досягти ефекту автентичності його спеціально зістаріють, підкреслюють природні недосконалості - тріщинки. Ще одна впізнавана деталь - дерев'яні балки, що підпирають склепіння. Необроблений, грубий і натуральний матеріал, дику природу Шале зуміли приборкати у своєму проекті дизайнери архітектурної студії Exclusiva у Санкт-Моріц (Швейцарія). Симбіоз традицій і нових тенденцій був номінований на приз кращого Шале в 2016 році.

Будинок у стилі Шале

Будинок у стилі Шале

Exclusiva

Кольори навколишньої природи


Кольорова гамма шале натуральна, природна. Оточуючий пейзаж - головне джерело натхнення. Окрім відтінків коричневого і сірого, дерева і каменю, використовують темно-синій - колір гір, білий - колір снігу, і теплі пастельні тони. В одному зі своїх проектів команда архітектурного бюро Studioilse використовувала панорамний вид з вікна як продовження кольорової палітри. Блакитні акценти м'яко освіжили темний простір, не порушивши канони стилю.


Будинок у стилі Шале

Будинок у стилі Шале

Studioilse


Деталі мисливської хатини


Освітлення в шале - м'яке, майже інтимне. Приємне світло огортає стіни простору, зігріває їх. Найкращим рішенням стануть люстри під старовину, що імітують свічки. Доречними будуть торшери з абажурами з натуральної тканини. Грубий текстиль і деталі мисливської хатини гармонійно продовжують тему природи і сільського будинку.


Спокій і умиротворення


Шале несе у собі спокій й умиротворення природи. У таких будинках дійсно комфортно, вони надійні і зачаровують своєю красою. Романтика гір надихає і налаштовує на приємний настрій. Архітектори Gianpaolo Zandegiacomo на прикладі проекту «Shades of Gray» показали, як використовувати елементи шале в будь-якому будинку, незалежно від того, де він знаходиться: високо в горах, або на березі озера. Все, що необхідно - це простір.    


Будинок у стилі Шале

Будинок у стилі Шале

Gianpaolo Zandegiacomo