Американський стиль в інтер'єрі

«Життя в 21 столітті означає взяти найкраще з історії та змусити працювати на вас» - Майлз Редд, нью-йоркський дизайнер.

Ця фраза Майлза Редда багато в чому визначає характер сучасного американського інтер'єру. Він бере багато не тільки з історії та різних епох, але й з різних культур, стилів, підживлюється енергією видатних фігур американської архітектури, дизайну, меблевого ремесла. Англійська класика, колоніальний і федеральний стилі, ар-деко, органічний стиль, лофт, еклектика - історичні стилі, які зробили найбільший вплив на сучасний дизайн Америки.

В основі пирога під назвою «американський інтер'єр» - англійська класика. Її привезли англійські колоністи і адаптували до тих непростих умов, в яких їм доводилося розвивати свої колонії. Так зародився американський колоніальний стиль - більш прагматичний і простий.

Steven Gambrel

Michael S. Smith

Федеральний стиль

З утворенням молодої федеративної держави в кінці 18 століття і будівництвом урядових будівель, виникла федеральна архітектура і федеральний стиль в інтер'єрі. По суті федеральна архітектура стала відродженням римської архітектури і втіленням ідеалів римської республіки і грецької демократії. У цей період були побудовані Капітолії в Річмонді і Вашингтоні, Державне казначейство у Вашингтоні, університет штату Віргінія та інші.

Федеральний період став також розквітом для меблевої галузі. Одним з найяскравіших і плідних її представників був Duncan Phyfe (Дункан Файф), знаменитий американський мебляр червонодеревець. Він відкрив в Нью Йорку меблеву фабрику. Місто в цей час було центром меблевого виробництва і приваблювало майстрів з усієї країни. Меблі Нью-Йорка експортувалася також в інші штати. Нью йоркський федеральний стиль часто називається «школою Файфа». Майстер аж до своєї смерті залишався законодавцем меблевої моди і найбільшим меблевим виробником Америки. Його вироби - легкі й витончені, з мотивами ампіру: звіриними лапами, листям аканта, квітковим орнаментом.

Duncan Phyfe furniture

Ар-деко

На початку 20-го століття з розквітом ар-деко в Європі і зростанням популярності кінематографа, американський інтер'єр змінився. У ньому з'явилося більше лоску, вишуканості і розкоші. Архітектурна коштовність в стилі ар-деко того часу - хмарочос One Wall Street на Манхеттені. Він був створений архітектором Ralph Thomas Walker. Хмарочос відомий своїми надзвичайними інтер'єрами, включаючи Червону кімнату і оглядову кімнату на 49-му поверсі. Мураліст Hildreth Meière, яка також працювала над церквою Святого Варфоломія і концертним залом Radio City в New York, створила для Червоної кімнати чудові мозаїчні стіни і стелю в червоних тонах з золотими акцентами.

Red Room at One Wall Street

Radio City Music Hall

Органічна архітектура

Яскравий слід в американському інтер'єрі залишив напрямок «органічна архітектура». Його родоначальник і послідовник - Frank Lloyd Wright - протиставив функціоналізму ідею єднання архітектури з навколишнім ландшафтом і єднання людини з природою. Райт вперше використав простір з відкритим плануванням. Ця житлова зона в будинку Stanley Rosenbaum (1939) у Флоренції (штат Алабама), демонструє, наскільки релевантні його підходи до організації інтер'єру і в наші дні.

Френк Ллойд Райт був не тільки видатним архітектором, а й настільки ж неординарним дизайнером предметів інтер'єру. Його відоме крісло Geometric Taliesin 1 актуально і сьогодні, і в 2018 році воно було перевидано компанією Cassina в партнерстві з Frank Lloyd Wright Foundation.

Учень Френка Ллойда Райта - E. Fay Jones (Юван Фей Джонс) зосередився на естетиці природних матеріалів. Джонс зумів прославитися приватними будинками і церквами, побудованими з дерева, серед яких найзнаменитішою є каплиця Thorncrown Chapel.

Thorncrown Chapel / Buckley Residence by E. Fay Jones

Нью-Йоркський дизайн

В американському дизайні інтер'єру Нью-Йорк - це держава в державі. Чого вартий той факт, що тут зародився лофт. Нью-йоркці є прихильниками своїх місцевих дизайнерів-улюбленців і щиро пишаються ними. Їх роботи, предмети інтер'єру можна знайти в кожному поважному закладі Нью-Йорка. Одні з найвідоміших імен Lindsey Adelman, Peter Marino, David Weeks, Jason Miller

Hanging Mobile by David Weeks for The Nolitan hotelInterior design Grzywinski + Pons

Custom Branching chandelier installation by Lindsey AdelmanDesign by Wonderwall

Побачити і купити роботи представників нью-йоркського contemporary дизайну можна в численних галереях міста. Must-see - салон-галерея The Future Perfect, що на Манхеттені.

The Future Perfect showroom

Ресторани і кафе Нью-Йорка - прекрасні об'єкти для дизайнерського паломництва. Одні з найбільш знакових і популярних закладів міста: Oscar Wilde bar, The Bar at Temple Court, Guilt, La Mercerie, Frenchette, Legacy Records і багато інших. Багато з них визначає приголомшлива архітектура будівель. Так головною особливістю The Bar Room at Temple Court є його дев'ятиповерховий атріум вікторіанської епохи. Тут сидячи в барі можна поглянути вгору і побачити неймовірний сходовий колодязь, або подивитися зверху з одного з поверхів на еклектичний дизайн закладу. Нижній поверх прикрашений важкими килимами та глибокими синіми, помаранчевими і зеленими кріслами

The Bar Room at Temple Court

La Mercerie

Frenchette

Legacy Records

Район Манхеттена SoHo - справжнє царство лофт. Там він панує у всіх модних закладах, приватних апартаментах, офісах. Тут багато будівель, в яких раніше розміщувалися заводи і фабрики. Величезні стелі, велика кількість повітря, цегляна кладка, незаймані вентиляційні труби, балки - все це справжні історичні елементи індустріальних будівель Манхеттена, які пережили трансформацію в житловому простору.

Puck Penthouses, Soho, Jose L Ramirez AIA

Crosby Street Loft by DHD Architects

Alexandre de Betak's SoHo apartment styled by Michael Bargo.

Houssein Jarouche

Дерево в американському інтер'єрі

Дерево, камінь, метал утворюють каркас американського інтер'єру. У цьому ряду дерево можна звести як мінімум в 3-ю ступінь, оскільки його дуже багато всюди - на підлозі, стінах, стелях, меблі - теж переважно дерев'яна. Традиційний декор стін в класичному американському стилі - дерев'яні панелі буазері.

Windsor Smith

Традиційно американським можна також називати такий вид обробки деревом як shiplap. Він являє собою шпунтовані (з пазом) горизонтальні гладкі дошки, пофарбовані, як правило, в білий колір. Спочатку shiplap застосовувався для обробки фасадів будинків, але потім перебрався і в інтер'єр, в оздоблення стін і стель.

Shawn Henderson

Все частіше в американському інтер'єрі можна зустріти і новомодні вигадливі стінові панелі з масиву і шпонованих панелей.

Stephen Sills

Custom Branching chandelier with porcelain shades by Lindsey AdelmanInterior by Marmol Radziner

Jeff Andrews

Martyn Lawrence Bullard

Steven Gambrel / Michael S. Smith